Σχολική και Κοινωνική Ζωή Ο ΗΧΟΣ ΚΑΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΩΣ ΕΝΔΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Σχολική και Κοινωνική Ζωή

Ο ΗΧΟΣ ΚΑΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΩΣ ΕΝΔΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

Σκοπός: Η αντίληψη του ήχου και της έκφρασής του στην επικοινωνία, τη συνεργασία και την εξοικείωση του παιδιού με τους συμμαθητές του στο νέο σχολικό περιβάλλον.

Στόχος: Η κατανόηση της σημασίας του ήχου και της έκφρασης στην καθημερινή ζωή του παιδιού.

Δραστηριότητες: Βιωματική εργασία πάνω στο θέμα «Προσεγγίζοντας την αλληλεπίδραση των μορφών της έκφρασης του ήχου στις διάφορες πτυχές της καθημερινής, σχολικής και κοινωνικής ζωής του παιδιού».

Εργασία: Παρουσίαση ομαδικής εργασίας στην  τάξη με θέμα  «Παίζω με τον ήχο και την έκφρασή του στην καθημερινή σχολική και κοινωνική ζωή».

Όνομα καθηγήτριας: Τσαϊρέλη Ανδρονίκη

Μαθητές:            Π.Α, Π.Ρ-Σ, Π.Δ, Σ.Γ, Σ.Ε, Σ.Ο, Σ.Α, Σ.Δ, Σ.Ν, Σ.Χ, Σ.Α, Σ.Θ, Σ.Ε, Σ.Α-Μ, Σ.Σ, Σ.Β, Σ.Α, Τ.Α