Το 25ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου στο ΄΄Μήλον της Έριδος΄΄ Εργαστήρι Εικαστικών του Γυμνασίου Βασιλικών Θεσσαλονίκης

Την Τρίτη 9 Δεκεμβρίου 2014, το 25ο Νηπιαγωγείο Ευόσμου επισκέφθηκε το Εργαστήρι Εικαστικών του Γυμνασίου Βασιλικών και με τη βοήθεια του καθηγητή του εργαστηρίου κ. Γιάννη Καψιδάκη και των καθηγητριών κ. Καρακίτσιου Σοφίας, Μακρή Ρίτσας και των τμημάτων τους Β2 και Β3 τη συγκεκριμένη μέρα, ξενάγησαν τους μικρούς μαθητές στον κόσμο της τέχνης και ειδικότερα στα 8 εικαστικά εργαστήρια που λειτουργούν στο Γυμνάσιο Βασιλικών. Στη συνέχεια οι μαθητές δούλεψαν χαρακτική, ανάγλυφα τυπώματα με παστέλ και αγγειοπλαστική με φυσικό πηλό, τα οποία θα τα παραλάβουν αφού πρώτα ψηθούν στο καμίνι του εργαστηρίου μας.