Εκπαιδευτική εκδρομή σε Αθήνα και Ναύπλιο

Μια ακόμη εκπαιδευτική εκδρομή με τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου διεξήχθη με επιτυχία κατά το διάστημα 17 με 20 Απριλίου 2024. Οι μαθητές επισκέφτηκαν την Αθήνα και το Ναύπλιο και ξεναγήθηκαν στην Ακρόπολη, στο Μουσείο της Ακρόπολης, στις Μυκήνες, στο ιστορικό κέντρο του Ναυπλίου και στον αρχαιολογικό χώρο της Επιδαύρου. Οι γνώσεις που έλαβαν οι μαθητές ήταν πολλαπλές και σε ποικίλα επίπεδα, ενώ ταυτόχρονα θαύμασαν τη φυσική ομορφιά των τοπίων. Οι συνοδοί εκπαιδευτικοί Κωστογλίδου Παρθενόπη, Μασταγγάς Δημήτριος, Σδράλη Δήμητρα, Τζώτζη Στεργιανή, Χατζηαυγουστίδης Αθανάσιος συγχαίρουν τους μαθητές για την άψογη συνεργασία τους και τους εύχονται η ζωή τους να είναι ένα ταξίδι γεμάτο γνώσεις και απολαύσεις.