Αγαπητοί Αναγνώστες,
Αυτός ο ιστοχώρος δημιουργήθηκε με σκοπό να ενημερώνει – ενεργοποιεί τους μαθητές του Γυμνασίου Βασιλικών πάνω σε εκπαιδευτικά θέματα. Επίσης έχει ως στόχο να αποτελεί μία ζωντανή παρουσία του Σχολείου μέσα στην τοπική κοινωνία, αλλά και να προβάλει τις πολλές και ποικίλες δραστηριότητες των μαθητών που γίνονται μέσα στο Σχολείο μας και εκτός.
Στις ξεχωριστές σελίδες της ιστοσελίδας μας, ο επισκέπτης μπορεί να βρει πληροφορίες που αφορούν στην τοπική ιστορία (Προϊστορία, Επανάσταση του ΄21, σύγχρονη ιστορία) αλλά και στην ιστορία των Σχολείων (Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο).
Επίσης παρέχονται πληροφορίες σχετικά με τις υποδομές, το Προσωπικό, τις Δραστηριότητες του Σχολείου μας καθώς και δείγματα εργασιών και επιτεύγματα μαθητών.
Χρησιμοποιώντας το χώρο επικοινωνίας της ιστοσελίδας κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να στείλει τα δικά του σχόλια και απόψεις.
Σας καλωσορίζουμε στην ιστοσελίδα μας και σας ευχόμαστε καλή περιήγηση.

ο Διευθυντής
Δρ Αχιλλέας Ζαλακώστας